زمان انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳

به گزارش روابط عمومی بخشداری اصلاندوز ،دکتر سیدعباس مینایی به مناسبت ۱۵ مهرماه روز ملی روستا و عشایر از پروژه های مختلف روستایی اصلاندوز بازدید کرد.

بخشدار اصلاندوز در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی به روستای ازدربیگلو ضمن تسلیت گویی ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع) به اهالی، راهبرد هم افزایی در پروژه ها را که نیاز به تعامل ادارات و مشارکت مردم دارد در تسریع امورات و کاهش هزینه ها یک راهبرد اساسی عنوان کرد.

img_8524

وی از همکاری ادارات آب و فاضلاب شهری و روستایی با فرمانداری و بخشداری در این پروژه تشکر کرد و گفت:بیش از ۲۰۰میلیون تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

دکتر مینایی همچینین در ادامه با حضور در روستای گدایلو و قشلاق گدایلو از اجرای طرح هادی این روستا بازدید و به لحاظ فنی روند اجرای پروژه را ارزیابی کرد .

وی افزود:از محل اعتبارات عمرانی دهیاری ها و با مشارکت مردم این جدول گذاری و زیرسازی به دو کیلومتر در این روستا خواهد رسید.

img_8529

البته مردم یک گلایه ای هم از کم اثربخش بودن اقدامات عمرانی بنیاد مسکن در روستاهای بخش در گذشته داشتند که بخشدار اصلاندوز هم در این باره کسر کسورات قانونی بنیاد مسکن از اعتبار تخصیص داده شده را دلیل انجام کار کم در مقابل اعتبار تخصیص داده شده دانسته و خواستار شروع تکمیل عملیات اجرایی سیل بند ورودی روستا توسط بنیاد مسکن و اداره حمل و نقل شد.

وی گفت:در کمیته برنامه ریزی شهرستان با عنایت فرماندار عزیز و محترم علاوه بر مطالبات این پروژه، ۹۰ میلیون تومان جهت ادامه پروژه در نظر گرفته شده است که بنیاد مسکن باید بلافاصله بعد از طی مراحل اداری تخصیص بودجه، برای انجام پروژه اقدام کند.

همچنین بخشدار اصلاندوز به دیدار جمعی از کشاورزان گدایلو و قشلاقات که معترض به اقدامات منابع طبیعی بودند رفته و با استقبال کشاورزان مواجه شد.

دکتر مینایی در این دیدار صمیمی جهت پیگیری موضوع اختلاف بین اهالی و اداره منابع طبیعی از مبادی قانونی قول مساعد داد.

img_8676

وی ضمن بازدید از روند اجرایی پروژه اجرای طرح هادی و گازرسانی به روستای ایدر، در جمع مردم هم حاضر شد و به ابراز رضایت مردم این روستا از دولت جواب داد و گفت:که در سایه سیاست های دولت تدبیر و امید گازرسانی به بیش از پنجاه روستا و قشلاق بخش اصلاندوز تا پایان سال به اتمام می رسد.

img_8603

دکتر مینایی اجرای طرح هادی و بازگشایی معابر در روستای ایدیر را مثبت ارزیابی کرده و از تلاش های دهیار و شوراها و مشارکت بی نظیر مردم قدردانی و جهت ادامه پروژه از محل اعتبارات عمرانی دهیاری قول مساعد داد.

نکته جالب بازدید های بخشدار، سخنرانی و تشویق مردم در خصوص سرشماری نفوس و مسکن بود که مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی را امری ضروری دانسته و خودداری اهالی ساکن قشلاقات اصلاندوز از سرشماری در شهرستان های دیگر را خواستار شد.

img_8655

بخشدار اصلاندوز ضمن بازدید از ایستگاه های صلواتی مسیر، از اجرای طرح هادی روستاهای برآن علیا و سفلی بازدید کرد.

وی در این بازدید آغاز اجرای طرح هادی روستای برآن از محل اعتبارات عمرانی دهیاری را هم زمان با اعتبارات تخصیص داده شده از طریق بنیاد مسکن، به دلیل حساسیت موضوع و حل مشکل اهالی دانسته و خواستار عقب نشینی بعضی از بناها از شوارع و معابر و بازگشایی مسیرها شد.

img_8674

در ادامه بخشدار اصلاندوز روند اجرایی طرح هادی روستای برآن سفلی را نیز بررسی کرد.

دکتر مینایی همچنین از استفاده درست و مدیریتی از تلگرام در بخشداری اصلاندوز خبر داد و گفت:بخشدار اصلاندوز و دهیاران تابعه یک گروه با عنوان دهیاران بخش اصلاندوز تشکیل داده و ضمن ارایه عملکرد دهیاری ها و ارایه پیشنهادات، روند اجرایی پروژه ها و فعالیت ها را در فضای مشترک به اشتراک می گذارند و بخشدار نیز در جریان امورات قرار گرفته و فعالیت دهیاران را رصد می کند، علاوه بر این موضوعات مفاهیم آموزشی دهیاران نیز به صورت خلاصه و مفید در اختیار دهیاران قرار می گیرد و از ایده های همدیگر استفاده می کنند، البته این امر با در نظر گرفتن موضوعات امنیتی عملی شده است.

مطالب مرتبط

  • 1پایگاه اطلاع رسانی رهبر
  • 2 پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور
  • 3وزارت کشور
  • 4 پایگاه اطلاع رسانی دولت
  • استانداري اردبيل
  • سازمان شهرداری و دهیاری های کشور
  • سایت خبری ارس تبار
  • شهرداری اصلاندوز
  • فرمانداري پارس آباد
  • وضعیت آب وهوا مناطق